Profi2
CNC Vezérlő szerelési ötletek
(hasznos tippek)
Módosítva: 2007. december 24. hétfő
Új kialakítás: V2
Néhány hasznos tipp, amit érdemes megfogadni a Profi2 CNC Vezérlők telepítésénél!
Jelkábel preparálása:
Néhány apró preparálást érdemes végezni a boltban kapható, CD audio kábelen beépítése előtt! A jelkábel végén sokszor (nem mindig) található egy rövid elágazás, mely más típusú csatlakozót tartalmaz. Ez a darabka teljesen felesleges, a széles csatlakozónál tőben metélhető!
(felesleges elágazás)
Egy finom csípőfogóval, tőben elvágható. Ügyeljünk a megmaradt kábel szigetelésére!
(tőben levágandó)
A széles csatlakozó másik oldalán, sokszor található két kis kitámasztó pöcök. Ezeket érdemes levágni síkban, hogy a Vezérlők csatlakozóját ne feszítse el!
(egyenesre vágás)
Egy éles késsel a csatlakozó síkjában vágjuk le!
(felesleges pöcök levágása)
Az így preparált csatlakozók, különösebb feszülés nélkül, pozícionáltan csatlakoztathatók a Vezérlő foglalatába.
(Pozícionált csatlakoztatások)
(nem tart el a felesleges pöcök)
(fontos, a Power és Signál csatlakozók fel NEM cserélése!)
Egy fontos ellenőrzést feltétlen ejtsünk meg minden kábelen:
Nem jellemző, de már találkoztunk olyan kábellel, aminél a csatlakozójában a két szélső ér fel volt cserélve! A kábelek valószínűleg Kínai gyártmányok, ezért jobb odafigyelni!
Ez rendkívül veszélyes a Power csatlakozó esetén, mert ilyenkor a +5V és a +15V helyet cserél és a tengelyvezérlők azonnal tönkre mehetnek!Tegyük egymás mellé a két végét, azonos pozícióban és hasonlítsuk össze az erek színeinek sorrendjét! Egyezniük kell!!!
(sorrend azonosság ellenőrzése!)
A csatlakozó belső két pontja azonos (GND) potenciálon van.
Nagyáramú vezetékezés:
A motorvezetékeit és a táp vezetékeit ellen polaritásaikkal sodorjuk össze! A legjobb, ha ezek még árnyékoltak is, de ha ez nem lehetséges (pl. helyhiány miatt), akkor is sodorjuk össze páronként! Ez nagymértékben csökkenti az elektromágnesen kisugárzását, mivel az oda és vissza folyó áramok összege így 0 lesz.
(sodrott érpárok)
A tápvezetékek esetén, feltétlen jelöljük meg még az összesodrás előtt a polaritásokat! Fontos, hogy csak az egymáshoz tartozó vezetékeket (pl. L1 tekercs mindkét végét) sodorjuk össze!
Profi2
Compact V2.0
(új kialakítás)
A Profi2M Tengelyvezérlők szükségessé tettek egy új Compact kialakítást. Az új kialakításban a motorok kábelei közvetlenül a Tengelyvezérlők sorkapcsaira mennek. A Tengelyvezérlők kihajthatóak, így a lenti sorkapcsok és áram jumperek is hozzáférhetővé váltak.
(kibillenthető Tengelyvezérlők)
A motorkábelek árnyékolását az alaplapi földelő csavarhoz kössük (ügyeljünk, hogy az árnyékolás ne okozzon zárlatot sehol)!